Pon - Pt: 8:00 - 19:00
+48 95 758 6618
69-100 Słubice
ul. Wojska Polskiego 142

Deklaracja dostępności

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Stanisława Moniuszki w Słubicach.

Status pod względem zgodności z ustawą

 

Strona internetowa http://psmslubice.pl/ jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • brak napisów rozszerzonych w nagraniach,
  • brak audiodeskrypcji lub alternatywy dla mediów (nagranie),
  • brak audiodeskrypcji (nagranie),
  • strona zawiera dokumenty PDF, które są skanami dokumentów drukowanych. Nowe dokumenty w miarę możliwości sukcesywnie będą publikowane jako treść we wpisach.
  • Niektóre elementy są przedstawione w formie graficznej.

Wszystkie wymienione punkty będą na bieżąco rozwiązywane.

Strona posiada następujące ułatwienia:

  • Serwis jest kompatybilny z najbardziej popularnymi przeglądarkami treści web umożliwiając powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony poprzez wykorzystanie standardowych skrótów klawiaturowych: przeglądarki Firefox, Chrome, Internet Explorer: - [CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok - [CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok przeglądarka Opera: - [SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok,
  • Serwis wyposażono w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące: m.in. Strona 4 - zmiana wielkości czcionki - zmiana kontrastu - oprawa graficzna serwisu oparta jest na stylach,
  • Serwis internetowy jest zgodny ze standardami W3C: - HTML 5 - WCAG 2.0 (poziom AA) Istnieje możliwość poruszania się po serwisie internetowym korzystając wyłącznie z klawiatury, za pomocą klawisza Tab,
  • W serwisie włączona jest opcja FOKUS – domyślne oznaczenie aktywnego linka czy pola formularza. Fokus przemieszcza się po wszystkich widocznych elementach aktywnych strony w logicznej kolejności – klawisz TAB.

W przypadku problemów z dostępnością strony prosimy o kontakt pod numerem telefonu 95 758 66 18 lub adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Pod tym samym adresem mailowym można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Organ nadzorujący: Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Stanisława Moniuszki w Słubicach

Adres: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. Im. Stanisława Moniuszki w Słubicach; ul. Wojska Polskiego 142; 69-100 Słubice

Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 95 758 66 18

Dostępność architektoniczna:

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach znajduje się przy ul. Wojska Polskiego 142. Do wejścia na teren szkoły prowadzi chodnik. Nad wejściem na teren i do budynku nie ma głośników, systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidomo i słabo widzące. Wejście na teren obiektu jest zabezpieczone bramką, w godzinach pracy szkoły bramka jest otwarta. W budynku nie ma wind, toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne proszone są o pozostanie w holu, pracownik sekretariatu pomaga w załatwieniu sprawy. Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Image
© Copyright 2020 PSM Słubice. All Rights Reserved.