Wydarzenia

Koncert

W sobotę, 6 listopada odbyła się prapremiera utworu mistycznego z okazji obchodów 75 rocznicy przesiedleń Poleszuków. Wykonawcami koncertu był Kameralny Chór Adoramus, w którym śpiewają nauczyciele i absolwenci naszej szkoły pod batutą założyciela chóru i byłego dyrektora PSM Barbary Weiser-Lada i Orkiestra Symfoników Bydgoskich. Partię harfy wykonała nauczycielka szkoły Pani Marta Kasprzyk. Dodatkowo swoją obecnością zaszczycili nas absolwenci naszej szkoły: Magdalena Iłowska – sopran solo, Paweł Wiencek – baryton solo, Kamil Karmelita i Jakub Niewiadomski– instrumenty perkusyjne. Jesteśmy bardzo dumni z inauguracji koncertu i wykonania Scherza E – dur op.54 Fryderyka Chopina przez absolwenta Macieja Smoląga.
Dziękujemy Panu kompozytorowi ukrywającego się pod pseudonimem Sinto Valentin za zaufanie i możliwość wykonania prapremiery jego działa – to także absolwent naszej szkoły.
Również wielkie podziękowania należą się Panu Wojciechowi Weryszko za organizację koncertu i Pani Martynie Szymborskiej za poprowadzenie całej uroczystości.
Zdjęcia wykonał Bogdan Adamowicz.

© Copyright 2020 PSM Słubice. All Rights Reserved.